هنرمندی به شیوه امام حسن مجتبی (ع)

پشتیبان سایت
اخرین بروزرسانی 9 تیر 1402
3.0 /5
(1)
5 نفر ثبت نام کرده اند

درباره این دوره

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یَا بْنَ اَمیرِ الْمُؤْمِنینَ اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یَا بْنَ فاطِمَهَ الزَّهْراَّءِ

ایام نوجوانی ، ایام آداب دار شدن تا رسیدن به بلوغ عقلی و داخل شدن به وادی محسنین است و آنچه که رونده بودن در این مسیر را برای ما هموار و راه را روشن می کند ، داشتن دو امام حُسن است که سید شباب اهل جنت هستند.

در این دوره می خواهیم با شیعه بودن خود دوره نوجوانی مان را با پیروری از امام حسن طی کنیم و هنرمندی خود را به سبک امام حسن (ع) ابراز و به شیوه ایشان زندگی کنیم.

زندگی امام حسن (ع) سرشار از وقایعی است که با تفکر بر آن می توان محور های مهم رفتار های محسنانه در دوره نوجوانی را شناسایی کرد و آداب دار شد.

برای تحقق این هدف نامه امیرالمونین (ع) به فرزندشان (نامه 31 نهج البلاغه) که مملو از توصیه هاست؛ میتواند ما را در رسیدن به دستورالعملی برای زندگی نوجوانانه محسنانه به سبک امام حسن مجتبی (ع) نزدیک کند تا به وصیت پدرمان امیرالمونین عمل کنیم. و شیعه بودن را تمرین کنیم.

درباره کارگاه

این کارگاه درشب میلاد امام حسن مجتبی در ادوار مختلف، با حضور جمعی از نوجوانان مدرسه دانش آموزی قرآن و عترت (ع) برگزار شد.
در ابتدای این کارگاه با بررسی زندگی امام مجتبی (ع)به دلاوری های ایشان در جنگ جمل پرداخته شد و در کنار این رشادت ها ، موضوع صلح ایشان با معاویه مطرح گردید و با مشاهده این دو واقعه ،”ضد داشتن” در رفتار از ویژگی های یک محسن به شمار رفت.

پس از بررسی مفهوم جمع اضداد، نامه امیرالمومنین به فرزندشان مورد بحث قرار گرفت و مهم ترین محور های زندگی شناسایی شد.
این جلسه فتح بابی بر مطالعه موضوعات اصلی نامه 31 نهج البلاغه بود و زمینه ای برای شروع مطالعات بر توصیه های امیرالمونین خواهد بود. (ان شالله)

 

 

برنامه تحصیلی

3 درس

هنرمندی به سبک امام حسن مجتبی (ع)

قسمت اول | رمضان 1400 ه.ش00:00:00
قسمت دوم | رمضان 1401 ه.ش00:00:00
قسمت سوم | رمضان 1402 ه.ش00:00:00

اساتید دوره

پشتیبان سایت

4.0/5
30 دوره
2 دیدگاه
296 دانشجو
مشاهده بیشتر

بازخورد دانشجو

3.0
1 امتیاز
0%
0%
100%
0%
0%

نقد و بررسی (1)

سلام
جلسه دوم این دوره بارگذاری نمیشود

یک نظر بنویسید

کاور کارگاه2
رایگان
سطح
متوسط
تعداد درس
3 درس