روح خدا (موسسه محتوایی و پژوهش های آستان قدس رضوی)

2
کتابخانه شهید احمد

روح خدا (موسسه محتوایی و پژوهش های آستان قدس رضوی)

معرفي كتاب:

این کتاب روایت‌های کوتاهی از زندگی امام خمینی (ره) است. در این کتاب نویسنده اطلاعات کامل و تازه‌ای از زندگی رهبر معظم انقلاب گردآوری کرده است و با نثری برای خواننده روایت می‌کند. کتاب روح خدا از کودکی امام شروع می‌شود و کم‌کم زندگی ایشان را در حوزه و دوران انقلاب دنبال می‌کند.
این کتاب شما را با ناگفته‌های زندگی امام آشنا می‌کند و برای نسل جوان این فرصت‌ را می‌سازد تا تأثیرگذارترین شخص انقلاب اسلامی را بهتر بشناسند.

برشي از كتاب:
تنهایی و یتیمی روح‌الله مانع درس‌خواندنش نشد.
با جدیّت، مراتب علمی و معرفتی را یکی پس از دیگری پشت سر می‌گذاشت؛ از شاگردی حاج شیخ عبدالکریم حائری در فقه و اصول، تا زانو زدن پای درس سیدابوالحسن رفیعی قزوینی در فلسفه و بهره‌مندی از حکیم یزدی در زمینه ریاضیات.
وقتی هم که شنید آیت‌الله نجفی اصفهانی مسجدشاهی به قم مهاجرت کرده و «نقد فلسفه داروین» می‌گوید، در درس او شرکت کرد.

درباره نويسنده:
آستان قدس رضوی با بهرهمندی از انوار قدسی حضرت ثامن الحجج امام علی بن موسی الرضا علیه افضل التحیة والثناء، مهمترین رسالت خویش را گسترش معنویت، فرهنگ اسلامی و ترویج معارف اهل بیت(علیهم الاسلام) میداند. در این راستا، با توجه به نیازهای گسترده پژوهشی در قلمرو علوم، معارف، فرهنگ و تمدن اسلامی، در سال 1363، بنیادی علمی را با عنوان «بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی» تأسیس کرد.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید